Sizi Arayalım
Avrasya Hastanesi HABERLER

Avrasya Hastanesi ULUSLARARASI HASTA SERVİSİ TÖRENLE AÇILDI

Avrasya Hastanesi ULUSLARARASI HASTA SERVİSİ TÖRENLE AÇILDI

TARİH : 27 Kasım 2015

Kalkınma Bakanlığı’nın “Sağlık Turizm Merkezi İşletmeler Mali Destek Programı” kapsamında, İstanbul Kalkınma Ajansı ile birlikte “Avrasya Hastanesi Uluslararası Hasta Servisi”nin açılışını gerçekleştirdi.

Bu proje ile yurt dışından gelen misafirlerine, uluslararası kalitede ve nitelikli sağlık hizmeti vermeyi, iş süreçlerini yurtdışı hastaları karşılama, yönlendirme ve teşhis / tedavi aşamalarında yeni yaklaşımlarla sürdürülebilir olmayı ve yurtdışı hasta potansiyelini arttırmayı hedeflemektedir. Bir İstanbul Sağlık Turizmi kapasitesini arttıracağını ve Ülkemizin 2023 Sağlık Turizmi hedeflerine ulaşmak için katkıda bulunacağını düşünen Avrasya Hastanesi Uluslar arası Hasta Servisini büyük törenle gerçekleştirdi.

Avrasya Hastanesi Uluslar Arası Hasta Servisi açılış ve tanıtımı 27 Kasım 2015 Cuma günü Avrasya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Tamer SÖZEN ve Gönül DİLEK sunuculuğunda konferans salonunda gerçekleşti.

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2015 Sağlık Turizm Merkezi (İşletmeler) Mali Destek Programı kapsamında kabul edip hibe desteği sağladığı "Avrasya Hastanesi Uluslararası Hasta Servisi" Projesinin açılış Programına AHMET ÖNAL-İSTANBUL VALİ YRD. , MUSTAFA AYHAN- AYDIN VALİ YARD.,ALİ TAŞKIN BALABAN - ZEYTİNBURNU KAYMAKAMI, KAZIM TEKİN - BAŞAKŞEHİR KAYMAKAMI, NURETTİN TANIN – EKONOMİ BÖLGE MÜDÜRÜ, ZAFER ALSAÇ – ZEYTİNBURNU BLD. BŞK. YARDIMCISI, ERDEM TORLAK- ZEYTİNBURNU İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ, HALİME HANIM PENÇE – Z.B. İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ, İBRAHİM GÜDER – HATİAB BAŞKANI, DUYGU KOÇAK TÜRK HALK MÜZİĞİ SANATÇISI ve birçok konuk katıldı.

Açılış, DR.ÖZGÜR ÖZMEN - PROJE KOORDİNATÖRÜ’nünaçılış konuşmasıyla başladı. ÖZMEN konuşmasında : “ Uluslar arası Hasta Servisi projesini tüm detaylarıyla anlattı. Daha sonra Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr. Hüseyin URLU “bu projenin ülkemize ve sağlık turizmine katkıda bulunacağını ve tüm paydaşların bu turizm gelirlerinden faydalanacağını söyledi. Sayın URLU İstanbul kalkınma ajansına desteklerinden dolayı teşekkür ederek ülkemize ve İstanbul’a hayırlı olmasını diledi.

Sonrasında söz alan Zeytinburnu Kaymakamı ALİ TAŞKIN BALABAN uluslar arası hasta servisinin hayırlı olması dileklerinde bulunarak sağlık turizminin ülkemizin normal turizmde yaşadığı sadece yabancı turistleri konaklatmaya yönelik çalışmalarının sağlık turizmde olmamasını dileyerek “Otellerde yabancılar yüzünden yer bulamıyoruz, hastanelerde de mi yer bulamayacağız” diyerek esprili bir dille yaklaştı. Konuşmasını ülkemize hayırlı olmasını dileyen BALABAN teşekkürlerini sunarak bitirdi.

Son olarak kürsüye davet edilen İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN’in yerine vekaleten katılan İstanbul Vali Yardımcısı AHMET ÖNAL, Kalkınma Ajanslarından Sorumlu Vali Yardımcısı olarak İstanbul kalkınma ajansı tarafından desteklenen ve sağlık turizm alanında ülkemize gelir sağlayacak bu projenin hayırlı olması temennisinde bulundu. İstanbul Valisi VasipŞAHİN’in selamlarını ileten Sn. ÖNAL ülkemizin ilerleyen bir sektörü haline gelen sağlık turizminin İstanbul, Ankara ve Antalya’da ilerleme kaydettiğini belirtti. Ayrıca sağlık turizminin iyi yapılırsa ülkemize ve İstanbul’a gelir getirici bir çalışma olacağını belirterek sözlerini bitirdi.

Daha sonra Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı Duygu KOÇAK birbirinden güzel türküleri katılımcıları eğlendirirken projenin ülkemize ve İstanbul’a hayırlı olmasını dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Tören daha sonra kokteyl ve röportajlarla sona erdi.

BİZE ULAŞIN

HİÇBİR ŞEY İNSAN VE SAĞLIK KADAR ÖNEMLİ DEĞİLDİR.