Sizi Arayalım
TIBBİ BİRİMLER

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ

Omurga Cerrahisi Merkezimizde;

Doğuştan ve sonradan gelişen omurga eğrilikleri ve kamburluk (skolyoz, kifoz), omurga kayması, omurga kırık ve çıkıkları omurga enfeksiyon ve tümörleri merkezimizde tedavi edilmektedir.

HER BEL AĞRISI MASUM DEĞİLDİR

Dünya yüzeyindeki tüm insanlar yaşamlarının belli bir anında mutlaka bel ağrısı çekmişlerdir. Özellikle gençlerde beldeki omurlarda kayma, yaşlılarda omurilik ve sinirlerin yer aldığı kanallarda dejeneratif daralma (spinal stenoz), hastalarda ciddi ağrı ve nörolojik hasara yol açabilir. Konservatif metotlara cevap vermeyen ağrısı olanlarda, uyuşma ve kuvvet kaybı gibi nörolojik bozukluk gelişen hastalarda cerrahi tedavi kaçınılmazdır. Bel ağrılarına ayrıca tümörlerin ve omurga enfeksiyonlarının da yol açabileceği unutulmamalıdır. Bel ağrısına yol açan bu hastalıklar merkezimizde tedavi edilmektedir.

KEMİK ERİMESİNE BAĞLI (OSTEOPOROTİK) KIRIKLARDA VE VERTEBROPLASTİ VE BALON KİFOPLASTİ AMELİYATLARI

Menopoz sonrası ve yaşlılık kemik erimesinde ve özellikle bazı omurga tümörlerinde ağrıyı ortadan kaldırmaya yönelik son yıllarda kullanıma giren vertebroplasti ve balon kifoplasti ameliyatları, merkezimizde lokal anestezi altında ve günübirlik cerrahi olarak uygulanmaktadır.

Deneyimli ekibimiz ile omuz, diz, ayak bileği kapalı ameliyatları (artroskopi) ve kalça diz protezleri, son ve modern tekniklerle ileri düzeyde başarı ile yapılmaktadır.

ARTROSKOPİ NEDİR?

Artroskopi, eklem içinin optik ve kamera sistemi ile minimal invaziv olarak görüntülenmesi işlemdir. Ekleme genellikle 2 adet 1 cm’den daha küçük kesilerle ulaşılıp bir noktadan optik sistemin diğer noktadan ise özellikli yapılmış el aletlerinin kullanımı ile cerrahi müdahale uygulanabilmektedir. Artroskopik cerrahi en sık diz eklemi olmak üzere, omuz, kalça, ayak bileği, dirsek, el bileği eklemleri hastalıklarında kullanılır.

DİZ EKLEMİ HASTALIKLARINDA ARTROSKOPİ

Artroskopik cerrahi, diz ekleminde sıklıkla menisküs yırtıklarında ve ön çapraz bağ yırtıklarında, eklem faresi, eklem zarı iltihabı (sinovit), romatizmal hastalıkların ekleme verdiği zararlarda, geçirilmiş diz ve çevresi hastalıkları sonucu oluşmuş hareket kısıtlığı rahatsızlıklarında da tercih edilir.

KALÇA EKLEMİ HASTALIKLARINDA ARTROSKOPİ

Artroskopik cerrahi kalça ekleminde sıklıkla diz menisküs dokusuna benzer nitelikte olan ve kalça eklem çantasında bulunan dokudaki (labrum) yırtık, sıkışma ve kıkırdak yaralanmalarında kullanılır.

OMUZ EKLEMİ HASTALIKLARINDA ARTROSKOPİ

Artroskopik cerrahi omuz ekleminde sıklıkla omuz sıkışma sendromu ve tekrarlayan omuz çıkıklarında kullanılır. Ayrıca kıkırdak hasarları, dudak lezyonu tendinit ve eklem zarı iltihabında da tercih edilen yöntemlerden biridir. Özellikle artroskopik yapılan omuz ve ameliyatları, ameliyat sonrası rehabilitasyon gereksinimi ve normal yaşama dönme süresini belirgin oranda azaltmaktadır.

SPOR YARALANMALARI

Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa Ortopedi ve Travmatoloji bölümümüzde amatör ve profesyonel tüm sporculara özel hizmet sunulmakta olup, diğer eklemleri ilgilendiren yaralanmalar, bağ ve kas yaralanmaları da başarı ile tedavi edilmektedir. Hastanemizde ayak bileği artroskopi de yapılmaktadır.

BİZE ULAŞIN

HİÇBİR ŞEY İNSAN VE SAĞLIK KADAR ÖNEMLİ DEĞİLDİR.